Kredyty dla firm Oświęcim – sprawdź najkorzystniejsze oferty
Prowadzenie własnej działalności gospodarczej nieustannie wiąże się z koniecznymi do poniesienia kosztami. W zależności od rodzaju prowadzonego biznesu, możemy liczyć się z ich zmienną ilością. Sam handel umożliwia generowanie stosunkowo niewielkiej ilości kosztów. Wszystko ze względu na to, że towar przechodzi od sprzedającego do kupującego. Niemniej jednak, w przypadku świadczenia niektórych z usług, koszty mogą okazać się naprawdę duże. Ich występowanie jest zazwyczaj związane z koniecznością zakupu nowoczesnego sprzętu, niezbędnego do pracy, opłaceniem pracownika i zapłaceniem za materiał. Niestety samo rozpoczęcie prowadzenia działalności nie zawsze wiąże się z tym, że do swojej dyspozycji mamy odpowiednią ilość środków. W takiej sytuacji warto zdecydować się na finansowanie zewnętrzne, poprzez zaciągnięcie np. kredytu dla firm Oświęcim.
Najważniejsze aspekty prawne – kredyt dla firm Oświęcim
Kwestie związane z kredytowaniem przedsiębiorstw, są w Polsce regulowane przez ustawę o prawie bankowym. Przedsiębiorca, który prowadzi swój biznes w postaci jednoosobowej działalności gospodarczej oraz rozlicza się na podstawie księgi przychodów i rozchodów, jest w stanie skorzystać z kredytów obrotowych na rachunku bieżącym oraz na rachunku kredytowym, który jest przeznaczony na potrzeby prowadzenia bieżącej działalności gospodarczej. Z kolei kredyt inwestycyjny to odpowiednia forma finansowania inwestycji zakupu maszyn, czy samochodu firmowego.
Kredyty Oświęcim – jaką formę zabezpieczenia wybrać?
Zabezpieczenie to podstawowy element każdego finansowania, jakie jest udzielane przez bank. Prawne zabezpieczenie spłaty kredytu może zostać dokonywane przy pomocy wielu form. Każda z dostępnych form posiada odrębną charakterystykę oraz specyficzne cechy. Wśród podstawowych form zabezpieczenia znajduje się:
- Hipoteka – obciąża nieruchomość dłużnika poprzez prawo do dochodzenia roszczenia na skutek wpisu do ksiąg wieczystych
- Zastaw na prawach – dotyczy głównie praw zbywalnych, takich jak papiery wartościowe, praw w zakresie wynalazczości i udziałów w spółkach
- Przewłaszczenie na zabezpieczenie – upoważnia bank do przewłaszczenia ruchomych przedmiotów (maszyn, pojazdów, zapasów) w celu pokrycia roszczeń z tytułu niespłaconego kredytu
- Zabezpieczenie osobowe – gwarancje bankowe lub ubezpieczeniowe, poręczenia wekslowe, cesje wierzytelności, przystąpienie do długu kredytowego, weksel własny in blanco.
- Kaucja – kaucjodawca składa bankowi zabezpieczenie w postaci środków pieniężnych, książeczek i bonów oszczędnościowych lub inny przedmiotów wartościowych i instrumentów pieniężnych
- Blokada środków na rachunku bankowym – wyodrębnienie środków na rachunku bankowym lub powierzonych bankowi depozytów, które należą do przedsiębiorcy lub poręczyciela i są udostępniane kredytodawcy w trakcie powstawania zaległych roszczeń.
Czego potrzebuję, aby złożyć wniosek?
Prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą? W takiej sytuacji do zawarcia umowy kredytowej, niezbędne będą poniższe dokumenty:
- Prognozy finansowe wymagane na cały okres kredytowania
- Deklaracje PIT 36/36L razem z potwierdzeniem złożenia w urzędzie skarbowym
- Dowód opłacenia podatku lub zaświadczenie o niezaleganiu z płatności do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Urzędu Skarbowego
- Dowód osobisty wnioskodawcy (osoby fizycznej, która prowadzi działalność gospodarczą)
- Podsumowanie książki przychodów i rozchodów
- Wniosek kredytowy
Zgromadzone dokumenty, otwierają drzwi w stronę oceny sytuacji finansowej przedsiębiorstwa, dzięki niej możliwe pozostaje podjęcie decyzji o przyznaniu lub odrzuceniu wnioskowanego finansowania.