Strona wykorzystuje ciasteczka by świadczyć usługi na najwyższym poziomie Polityka prywatności

Rozumiem
kredyt-dla-firm

Kredyt Dla Firm

Obecnie niewiele firm na rynku może pozwolić sobie na dalszy rozwój bez dodatkowych środków. Dlatego propozycja w postaci kredytu dla przedsiębiorstw, pozostaje w ostatnim czasie bardzo popularna. Aktualny dostęp do wielu możliwych form finansowania działalności gospodarczej gwarantuje możliwość dopasowania odpowiedniej oferty do indywidualnych predyspozycji.

image
image
image
image
image
image
image
image
image

Kredyty dla firm Oświęcim – sprawdź najkorzystniejsze oferty

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej nieustannie wiąże się z koniecznymi do poniesienia kosztami. W zależności od rodzaju prowadzonego biznesu, możemy liczyć się z ich zmienną ilością. Sam handel umożliwia generowanie stosunkowo niewielkiej ilości kosztów. Wszystko ze względu na to, że towar przechodzi od sprzedającego do kupującego. Niemniej jednak, w przypadku świadczenia niektórych z usług, koszty mogą okazać się naprawdę duże. Ich występowanie jest zazwyczaj związane z koniecznością zakupu nowoczesnego sprzętu, niezbędnego do pracy, opłaceniem pracownika i zapłaceniem za materiał. Niestety samo rozpoczęcie prowadzenia działalności nie zawsze wiąże się z tym, że do swojej dyspozycji mamy odpowiednią ilość środków. W takiej sytuacji warto zdecydować się na finansowanie zewnętrzne, poprzez zaciągnięcie np. kredytu dla firm Oświęcim.

kredyt-dla-firm

Najważniejsze aspekty prawne – kredyt dla firm Oświęcim

Kwestie związane z kredytowaniem przedsiębiorstw, są w Polsce regulowane przez ustawę o prawie bankowym. Przedsiębiorca, który prowadzi swój biznes w postaci jednoosobowej działalności gospodarczej oraz rozlicza się na podstawie księgi przychodów i rozchodów, jest w stanie skorzystać z kredytów obrotowych na rachunku bieżącym oraz na rachunku kredytowym, który jest przeznaczony na potrzeby prowadzenia bieżącej działalności gospodarczej. Z kolei kredyt inwestycyjny to odpowiednia forma finansowania inwestycji zakupu maszyn, czy samochodu firmowego.

Kredyty Oświęcim – jaką formę zabezpieczenia wybrać?

Zabezpieczenie to podstawowy element każdego finansowania, jakie jest udzielane przez bank. Prawne zabezpieczenie spłaty kredytu może zostać dokonywane przy pomocy wielu form. Każda z dostępnych form posiada odrębną charakterystykę oraz specyficzne cechy. Wśród podstawowych form zabezpieczenia znajduje się:

 • Hipoteka – obciąża nieruchomość dłużnika poprzez prawo do dochodzenia roszczenia na skutek wpisu do ksiąg wieczystych
 • Zastaw na prawach – dotyczy głównie praw zbywalnych, takich jak papiery wartościowe, praw w zakresie wynalazczości i udziałów w spółkach
 • Przewłaszczenie na zabezpieczenie – upoważnia bank do przewłaszczenia ruchomych przedmiotów (maszyn, pojazdów, zapasów) w celu pokrycia roszczeń z tytułu niespłaconego kredytu
 • Zabezpieczenie osobowe – gwarancje bankowe lub ubezpieczeniowe, poręczenia wekslowe, cesje wierzytelności, przystąpienie do długu kredytowego, weksel własny in blanco.
 • Kaucja – kaucjodawca składa bankowi zabezpieczenie w postaci środków pieniężnych, książeczek i bonów oszczędnościowych lub inny przedmiotów wartościowych i instrumentów pieniężnych
 • Blokada środków na rachunku bankowym – wyodrębnienie środków na rachunku bankowym lub powierzonych bankowi depozytów, które należą do przedsiębiorcy lub poręczyciela i są udostępniane kredytodawcy w trakcie powstawania zaległych roszczeń.

Czego potrzebuję, aby złożyć wniosek?

Prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą? W takiej sytuacji do zawarcia umowy kredytowej, niezbędne będą poniższe dokumenty:

 • Prognozy finansowe wymagane na cały okres kredytowania
 • Deklaracje PIT 36/36L razem z potwierdzeniem złożenia w urzędzie skarbowym
 • Dowód opłacenia podatku lub zaświadczenie o niezaleganiu z płatności do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Urzędu Skarbowego
 • Dowód osobisty wnioskodawcy (osoby fizycznej, która prowadzi działalność gospodarczą)
 • Podsumowanie książki przychodów i rozchodów
 • Wniosek kredytowy

Zgromadzone dokumenty, otwierają drzwi w stronę oceny sytuacji finansowej przedsiębiorstwa, dzięki niej możliwe pozostaje podjęcie decyzji o przyznaniu lub odrzuceniu wnioskowanego finansowania.

image
1787
Udzielonych kredytów
16
Lat doświadzenia
3321
Zadowolonych klientów
100%
Satysfakcji
Gdzie nas znajdziesz?
image
Zadzwoń do nas!
Lub zostaw swój numer telefonu, a oddzwonimy do Ciebie!


  Darmowa porada online - wideokonsultacja
  Zapraszamy naszych klientów - adres głównego biura
  bni
  image
  bni connect

  Szukasz kredytu ale nie wiesz od czego zacząć? Zobacz nasz krótki materiał wideo

  Skontaktuj się z nami