Strona wykorzystuje ciasteczka by świadczyć usługi na najwyższym poziomie Polityka prywatności

Rozumiem
dla-przedsieborcow-1

Faktoring Czechowice-Dziedzice

Jeśli chcesz zapewnić stabilność finansową swojej firmy, nie pozwalaj, aby opóźnienia w regulowaniu płatności przez Twoich partnerów biznesowych wpłynęły negatywnie na Twoją płynność finansową. Nasze usługi faktoringowe pozwolą Ci na natychmiastowe uzyskanie środków finansowych za Twoje nieuregulowane faktury.

image
image
image
image
image
image
image
image
image

Często dotyczy to zleceń na bardzo duże sumy, których jednorazowe opłacenie stanowi duży wydatek w związku z czym klienci zobowiązują się do pokrycia kosztów zobowiązania w późniejszym etapie. Niestety niezależnie od tego, jak dużo czasu klient ma na opłacenie należności, przedsiębiorstwo wystawiające fakturę zobowiązane jest do opłacenia podatków do Urzędu Skarbowego. Im większa kwota faktury, tym większe koszty ponosi przedsiębiorstwo, co może przełożyć się na czasowe zatrzymanie płynności finansowej i znacznie utrudnić dalszy jego rozwój. W przypadku opóźnień w opłatach faktur warto rozważyć faktoring polegający na wykupie nieopłaconych faktur za 80-90% ich wartości.

Jak wygląda faktoring?

Faktoring to usługa, która dotyczy aż trzech stron, choć zawierana jest jedynie pomiędzy dwoma z nich. Umowę faktoringową podpisuje z faktorem (instytucją wypłacającą wartość faktury) przedsiębiorca, którego bezpieczeństwo finansowe jest zagrożone w związku z brakiem uiszczenia faktur przez klientów i partnerów biznesowych. Umowa i opłata faktury sprawia, że wierzytelność zyskuje faktor, który następnie pobiera należności wynikające z jej tytułu od firmy, na którą została wystawiona faktura. Dzięki faktoringowi, za niewielki procent znajdującej się na fakturze kwoty, zyskujesz płynność finansową i bezpieczeństwo wypłaty należnego za usługę kapitału. Faktoring to niezawodna propozycja dla przedsiębiorców poszukujących wydajnych rozwiązań na bieżącą zgodność przychodów z rozchodami.

Faktoring wierzytelnościowy i jego rodzaje

Faktoring wierzytelnościowy pozwala faktorowi na wykup od przedsiębiorców tych faktur, które nie zostały jeszcze opłacone. Znaczna część faktorów podejmuje się pokrycia należności z tytułu faktury jeszcze tego samego dnia, kiedy zostanie ona dostarczona przez przedsiębiorcę. Faktoring zakupowy pozwala na wykup faktur za usługi oraz produkty, dlatego często nazywany jest również faktoringiem zakupowym lub sprzedażowym. Wybierając jednak usługę faktoringową warto jest mieć świadomość, jakimi zapisami i odpowiedzialnością może być ona obarczona. Wyróżniane są trzy podstawowe rodzaje faktoringu: pełny, niepełny i mieszany. To głównie ten wyznacznik wpływa na korzystność oferty, ponieważ traktuje o tym, kto ponosi odpowiedzialność na wypadek niewypłacalności fakturowanego przedsiębiorstwa. W przypadku faktoringu pełnego odpowiedzialność za niewypłacalność partnera biznesowego ponosi zleceniodawca usługi faktoringowej – oznacza to, że musi on spłacić wierzytelność, którą wykupił od niego faktor. W przypadku faktoringu niepełnego odpowiedzialność za niewypłacalność klienta ponosi faktor, jednak to przekłada się na koszt usługi faktoringowej. Jedną z najbardziej optymalnych opcji jest w takim wypadku faktoring mieszany, który zobowiązuje faktora do pokrycia niewypłacalności sięgającej do określonych, ustalonych w umowie faktoringowej kwot.

Na koszt usługi faktoringowej wpływa również jawność

Duże znaczenie na koszt faktoringu, poza odpowiedzialnością faktora za niewypłacalność, ma również jawność umowy. W przypadku, gdy jest ona jawna faktor przesyła informację do zalegającego z płatnością przedsiębiorstwa o konieczności uiszczenia należności na jego konto. W przypadku faktoringu tajnego przedsiębiorca nie ma obowiązku informować klienta o faktoringu jednak w momencie otrzymania od niego płatności jest on zobowiązany do pokrycia kosztów faktury znajdującej się u faktora. Inną możliwością jest w tym przypadku jeszcze faktoring półotwarty – w jego przypadku zalegające z płatnościami przedsiębiorstwo dowiaduje się o faktorze dopiero w przypadku braku uiszczenia opłaty w odpowiednim terminie.

Rozważasz faktoring i jesteś przedsiębiorcą z Czechowice-Dziedzice? Skontaktuj się z naszymi specjalistami i skorzystaj z doradztwa w zakresie wyboru oferty faktoringowej. Od wielu lat pomagamy polskim biznesom, dlatego jeżeli poszukujesz rzetelnego faktora to konsultacje z nami pozwolą Ci odnaleźć usługodawcę dopasowanego do Twoich potrzeb. Zadzwoń do nas i poznaj najkorzystniejsze oferty faktoringu w Czechowicach-Dziedzicach!

 

image
1787
Udzielonych kredytów
16
Lat doświadzenia
3321
Zadowolonych klientów
100%
Satysfakcji
Gdzie nas znajdziesz?
image
Zadzwoń do nas!
Lub zostaw swój numer telefonu, a oddzwonimy do Ciebie!


  Darmowa porada online - wideokonsultacja
  Zapraszamy naszych klientów - adres głównego biura
  bni
  image
  bni connect

  Szukasz kredytu ale nie wiesz od czego zacząć? Zobacz nasz krótki materiał wideo

  Skontaktuj się z nami